[email protected]


Logo
Bli medlem
Orientering

Stabæks juniorer med storspill – gikk ubeseiret gjennom TIC Cup

Forfatter: Samuel Baatz

17. september 2025

Bandy
Stabæk IF
News article image

Stabæks juniorer med storspill – gikk ubeseiret gjennom TIC Cup

Stabæks juniorlag leverte en imponerende prestasjon i helgens TIC Cup, der de vant samtlige fire kamper og til slutt kunne løfte pokalen etter finaleseier mot Ullern. Lagkaptein Christoffer Flaaten oppsummerte turneringen og ga oss et innblikk i lagets prestasjoner.

Kamp 1: Stabæk – Sirius 6–2

Første kamp for helgen ble spilt mot svenske Sirius. Det var første gang i år at laget spilte på stor bane, men Stabæk tok tidlig kontroll.

Vi spiller en helt ok match. Bra innsats, men en del dårlige pasninger og mottak. Mye bra cornere. Synes vi er et bedre lag og ender med å vinne stabilt 6–2, fortalte Flaaten.

Kamp 2: Stabæk – Nässjö 5–2

Andre kamp ble mot sterke Nässjö, som tok tredjeplass i den svenske Pojkelitserien i fjor. Stabæk leverte en av helgens beste kamper.

– Veldig bra match av oss – den beste gjennom hele turneringen. Vi hadde en solid første omgang og ledet 3–0 til pause. Litt svak start på andre omgang, men vi hentet oss inn igjen og avsluttet sterkt. Vi hadde i tillegg mange store sjanser og vinner til slutt 5–2, sier kapteinen.

Kamp 3: Stabæk – Västerås 6–1

Tredje motstander var Västerås, og igjen leverte Stabæk en sterk kamp.

– Vi får ikke til vårt aller beste spill her, men cornerne redder oss – vi scorer fire mål på corner, tre av dem fra Fritjof Edbo. Til slutt vinner vi komfortabelt 6–1, sier Flaaten.

Finale: Stabæk – Ullern 3–1

Finalen ble et rent norsk oppgjør mot Ullern, som overrasket med å ligge lavt i banen.

– Vi dominerer første omgang og går til pause med 2–0. I andre omgang slipper vi oss litt nedpå og Ullern reduserer til 2–1. Men vi henter oss inn, scorer et tredje mål mot slutten og vinner 3–1. Bra kriging av alle gutta, oppsummerer kapteinen.

Med fire seire på fire kamper, hele 20 scoringer og solid laginnsats gjennom hele helgen, ble Stabæk en verdig vinner av TIC Cup.